8 651 44010

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kas yra dažasvydis?

  Dažasvydis – įdomus, greitas ir aktyvus žaidimas, kuriame svarbus judesys bei gera orientacija. Komandos varžosi tarpusavyje dėl priešininkų įveikimo. Pergalė pasiekiama pažymint juos specialiais dažais iš dažasvydžio markerio (šautuvo). Užduotys gali būti įvairios – dažniausiai žaidžiamas eliminavimas, vėliavos užgrobimas, tam tikro objekto gynyba ar puolimas. Priklausomai nuo vietos, žaidimai vyksta patalpose arba lauke, įvairiose žaidimo aikštelėse. Žaidimai trunka nuo keliasdešimt sekundžių iki kelių valandų.
 • Kas gali žaisti dažasvydį?

  Dažasvydį žaisti gali bet kuris suaugęs asmuo, taip pat vaikai nuo 12 metų (prižiūrimi suaugusiojo). Jaunesniems dalyviams yra skirta speciali vaikų gimtadienio programa.
 • Ar tai pavojinga?

  Šis sportas (žaidimas) yra saugesnis nei tenisas, futbolas ar golfas. Visi žaidėjai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes. Markeriai yra sureguliuoti taip, kad šovinuko greitis neviršytų 90 metrų per sekundę. Prieš žaidimą yra vedamas instruktažas ir žaidėjai supažindinami, kaip saugiai naudotis įranga. Žaidimą stebi instruktoriai, kurie stengiasi užtikrinti žaidėjų saugumą. Tačiau kaip ir kiekviename sporte, net ir laikantis visų taisyklių, yra galimos traumos – viskas priklauso nuo žaidėjo atsargumo bei taisyklių laikymosi. Vis dėlto dažniausiai net ir blogiausioje situacijoje atsipirksite tik mėlyne.
 • Ką apsirengti žaidimui?

  Atvykę pas mus, gausite kamufliažinį švarką, kelnes, galvos apdangalą ir pirštines. Todėl jums tereikia atsivežti savo sportinę aprangą, kurią dėvėsite po kamufliažiniais drabužiais, ir batus. Žaidžiant miške rekomenduojami batai aukštu aulu bei stambiu pado protektoriumi, patalpose tiks ir paprasti sportiniai bateliai. Nepamirškite pasiimti gaiviųjų gėrimų!
 • Iš ko padarytas dažų šovinukas?

  Šovinuko kevalas pagamintas iš želatinos, o jo vidus užpildytas įvairių spalvų maistiniais dažais. Dažniausiai juos gamina tos pačios gamyklos, darančios kapsules vaistams. Šovinuko kevalas yra plonas ir lengvai skyla, smūgio metu palikdamas ryškią dažų dėmę. Dažų skonis nėra malonus, tačiau jie yra visiškai nekenksmingi.
 • Ar dažai nusiplauna?

  Kadangi dažai yra maistinės kilmės ir nekenksmingi, juos lengva nuplauti vandeniu su skalbimo priemonėmis. O spalvotas dėmes, esančias ant medžių ar pastatų sienų, paprasčiausiai nuplauna lietus. Net "sveikas" dažų kamuoliukas, gulintis ant žemės, po kiek laiko ištirps nuo lietaus ar sniego.
 • Kokios būna žaidimo aikštelės?

  Dažniausiai tai retas miškas, kuriame taip pat yra senų statinių, išvirtusių medžių ir kitų kliūčių. Kartais, jei miške pakankamai krūmų ir medžių, papildomos kliūtys neįrenginėjamos. Atviruose plotuose pastatomos kliūtys iš senų mašinų, didelių faneros lakštų ar specialių pripučiamų figūrų.
 • Ar galima naudoti savo dažasvydžio įrangą?

  Žinoma! Galite naudoti savo markerį, apsauginę kaukę ar kitą įrangą, sukurtą specialiai dažasvydžiui. Yra viena išimtis – saugumo sumetimais, galima naudoti tik iš mūsų įsigytus dažasvydžio kamuoliukus.
 • Kuo skiriasi įvairios dažasvydžio rūšys?

  Pagrinde dažasvydis skirstomas į pramoginį ir sportinį.