8 651 44010

Sportinis dažasvydis

Sportinis dažasvydis – viena iš greičiausiai augančių ekstremalaus sporto šakų pasaulyje. Kalbant apie sportinį dažasvydį, pirmiausiai reikėtų paminėti, jog tai – komandinis sportas. Dažasvydžio sportas plačiai mėgiamas dėl aštrių pojūčių, žaidimo dimanikos bei adrenalino antplūdžio, kurį žaidėjai patiria treniruočių ar važybų metu.

Kuo skiriasi pramoginis ir sportinis dažasvydis?

Sportinis dažasvydisSportinis dažasvydis žaidžiamas specialiai tam įrengtoje aikštėje (33 x 45 m), sudarytoje iš skirtingų pripučiamų figūrų. Dvi komandos startuoja priešingose aikštės pusėse ir adrenalino kupinas žaidimas prasideda. Komandos tikslas – įvartis, kuris užskaitomas žaidėjui palietus priešininkų starto vietoje esantį mygtuką. Norint pelnyti įvartį, dažniausiai reikalinga dažų kamuoliukų pagalba pažymėti visus priešininkų komandos žaidėjus.

Priklausomai nuo pasirinkto žaidimo formato:

  • komandą sudaryti gali trys, penki arba septyni žaidėjai;
  • žaidimas vyksta iki dviejų ar trijų vienos komandos pergalių;
  • tarp žaidimų suteikiama dviejų arba trijų minučių pasirengimo kitam mačui pertrauka (pit-stop);
  • gali būti leidžiamas pasakinėjimas iš už aikštelės ribų (side line coaching).

Įranga ir apranga

Lygiai kaip ir kitų komandinio sporto šakų, dažasvydžio žaidimas vyksta pagal griežtai nustatytas taisykles, kurių privalo laikytis kiekvienas aikštėje ar už jos ribų esantis žaidėjas. Žaidimo metu sportininkai vilki specialią aprangą, dėvi kelių, alkūnių, krūtintės apsaugas. Kiekvienas sportinio dažasvydžio žaidėjas turi asmeninę kaukę bei žymeklį (markerį). Sportinio dažasvydžio žymeklis (markeris), priklausomai nuo modelio, gali šaudyti iki 25-30 dažų kamuoliukų per sekundę, tačiau varžybų ar treniruočių metu naudojamas dešimties kamuoliukų per sekundę ribojimas. Žaidėjai yra laisvi pasirinkti jiems labiausiai tinkančią ir patinkančią įrangą ar aprangą.